Olejne techniki malarskie

obraz olejnyStylistyka naszego domu ma spore znaczenie na wiele kwestii. Dzięki odpowiedniemu stylowi domu będziemy w nieznacznie lepiej odpoczywali i chętniej do niego wracali chociażby po dniu ciężkiej pracy. Nie ma się więc czemu dziwić, że tak wiele osób decyduje się na ozdobienie domu chociażby sztuką. Ta zawsze się dobrze sprawdza w przypadku domu i sprawia, że jego styl zmienia się nie do poznania. Na pewno więc warto zastanowić się nad takim własne rozwiązaniem jak obrazy olejne do domu.

Czytaj dalej 17.03.2017. 08:05

Współczesne techniki rzeźbiarskie

Rzeźba to popularna forma sztuki, nie tylko tej współczesnej, ale również innych, które miały miejsce w poprzednich wiekach. Zmianie uległy jedynie metody, jakie stosowano i stosuje się do tworzenia współczesnych rzeźb.

Dzisiejsi artyści, których najbardziej rozpoznawalną formą pracy artystycznej jest rzeźba, korzystają z kilkunastu różnych sposobów, które pozwalają na stworzenie dzieła sztuki. Jedną z takich technik jest rzeźba w drzewie. Kolejna klasyfikacja obejmuje techniki rzeźbiarskie w kamieniu i metalu. Popularnością cieszy się technika, w której rzeźba jest odlewana. Niezwykle rzadko występuje technika rzeźbiarska, którą określa się mianem rzeźby kutej. Wyżej wymienione techniki to najczęściej wybierane sposoby przez artystów, których prace związane są z rzeźbą.

12.01.2012. 16:58

Czym jest sztuka współczesna?

Sztuka współczesna to okres w dziedzinie sztuki, który nie posiada zamkniętych ram czasowych, gdyż jest to forma sztuki, która ma miejsce w dzisiejszych czasach. Niezwykle trudno określić czym właściwie jest sztuka współczesna, bowiem dla każdego może oznaczać ona co innego.

Sztuka o charakterze współczesnym to przede wszystkim projekty o nieregularnych kształtach, które mogą mieć postać rzeźby, obrazu czy pomnika lub innej instalacji. Dzieła sztuki współczesnej są przede wszystkim sposobem wyrażenia pojmowania świata przez dane artystę, jego sposób na rozwiązywanie – często – problemów wewnętrznych. I właśnie to przynosi największe problemy, kiedy podejmuje się próbę określenia terminu „sztuka współczesna” konkretną i jasną formułą.

28.12.2011. 14:01