Wykorzystanie ram passe partout

Oprawy passe partout wykorzystywane są w malarstwie od dawna. Pozwalają ochronić obraz przed zniszczeniami poprzez odsunięcie pracy od ramy. Dają również lekki efekt trójwymiarowości, co jest dodatkową zaletą. Taka oprawa obrazów zyskała duże uznanie ze względu na ciekawy rezultat - kartonowa rama dodaje pracy wyrazu i pozwala skupić uwagę na jego najważniejszych elementach oraz detalach. Wszelkie szczegóły, które twórca chciał wyeksponować, są lepiej podkreślone i dobrze zaakcentowane. Malarstwo przyjęło tę formę oprawiania prac, gdyż pozwalają one również wnieść dodatkowy element ozdobny, tworząc zupełnie nowy efekt - kształty i kolory kartonowych ram można dowolnie dobierać. Obrazy oprawione tym sposobem zyskują na atrakcyjności i są jednocześnie świetnie chronione przed różnymi uszkodzeniami.

Artyści rzeźbiarze współcześni

rzezba2

Współczesna rzeźba to nie tylko wyjątkowe formy, ale również dzieła sztuki, które zostały stworzone w dzisiejszych czasach. Wielu artystów na dobre zapisało się w kanonie nowoczesnej sztuki, która jest reprezentowana zarówno w formie obrazów, jak i pomników czy wyszukanych instalacji, znajdujących się w największych miastach Polski czy świata.

Auguste Rodin, Camille Cloudel czy Antoine Bourelle to tylko niektórzy artyści, jacy są przedstawicielami sztuki współczesnej, jeśli chodzi o rzeźbiarstwo. Warto dodać, że także Polska posiada wiele wybitnych postaci, które są często prekursorami danej dziedziny w sztuce współczesnej. Dobrymi przykładami mogą być Magdalena Abakanowicz czy też Jerzy Bereś, których prace artystyczne są powszechnie podziwiane.

24.01.2012. 09:34

Współczesne dzieła sztuki

farby

Współcześnie istnieje wiele kanonów, które mogą być zaliczane do sztuki. Są to obrazy, pomniki lub instalacje, które przedstawiają wyraz tego, co czuł dany artysta, kiedy projektował i wykonywał dane dzieło.

Trudno wybrać dzieła sztuki współczesnej, które spełniały charaktery wyznaczający trendy sztuki, która ma miejsce w dzisiejszych czasach. Jeżeli chodzi o pomniki to przykładem sztuki współczesnej może być Nanas znajdujący się w Hanowerze. Jest to projekt zmarłej w 2002 roku francuskiej rzeźbiarki. Do nowoczesnej sztuki zalicza się również graffiti czyli malowidła na murach czy ścianach. Najsłynniejsze powstają w USA czy Anglii, gdzie najbardziej rozpoznawanym autorem jest Banksy, którego prace często mają związek z polityką.

17.01.2012. 11:10